ویژگی های سرور مجازی , اختصاصی آروان سرور

۱- کنترل پنل مدیریت سرور

۱- روشن کردن سرور : از طریق این دکمه امکان روشن کردن سرور در صورت خاموش بودن وجود دارد.
۲- stop کردن سرور : در صورتی که شما قصد pause کردن سرور در لحظه ای را داشته باشید این امکان فراهم شده است.
۳- ریبوت کردن سرور : در مواقعی با توجه به نیاز سیستم عامل کاربر قصد ریبوت کردن سرور به صورت سخت افزاری را دارد این دکمه به شما این امکان را خواهد داد.
۴- خاموش کردن سرور : از طریق این دکمه قادر به خاموش shutdown کردن سرور خواهید بود.
۵- مشاهده از طریق vnc : برای تغییرات در bios و تنظیمات اولیه و یا در صورت قطع بودن شبکه از طریق این قابلیت به صورت گرافیکی به سرور متصل خواهید شد.
۶- مشاهده از طریق وب : وضعیت سرور به در بروزر شما نمایش داده می شود.
۷- نمودار ترافیک : ترافیک مصرف شبکه شما به صورت گراف نمایش داده می شود.

 

manage-server

 

۲- کنترل پنل تنظیمات سرور

۱- تغییر HOSTNAME : این دکمه برای تغییر HOSTNAME سرور در نظر گرفته شده است.
۲- تغییر رمز سرور : از طریق این قابلیت رمز اتصال به remote , ssh تغییر داده می شود.در اروان سرور شما نیاز به نصب مجدد سیستم عامل و یا پرداخت هزینه به شرکت میزبان برای reset کردن رمز فراموش شده سرور را ندارید.
۳- تغییر پسورد VNC : از طریق این منو پسورد اتصال VNC تغییر داده می شود.
۴- نصب کنترل پنل میزبانی : مشکلات و زمان نصب کنترل پنل میزبانی مانند CPANEL , PLESK , …از طریق این قابلیت حذف کنید. کنترل پنل مورد نظر به صورت اتوماتیک برروی سرور شما نصب خواهد شد.
۵- تعمیر از طریق RESCUE در صورتی که سیستم عامل شما به دلایل نرم افزاری دچار مشکل شده باشد و امکان بوت شدن از روی سیستم عامل نباشد این امکان هارد سرور شما را به سرور جدیدی اضافه و شما به تمامی اطلاعات قبلی دسترسی دارید.
۶- کانفیگ سرور مجازی : تنظیمات bios مانند اولویت بوت فعال سازی vnc و انتخاب iso برای بوت شدن از طریق این امکان فراهم شده است.
۷- ips : لیست ip های متصل شده به سرور شما را نمایش می دهد.
۸- نصب مجدد سیستم عامل : در صورتی که قصد نصب سیستم عامل اولیه بروی سرور مجازی و راه اندازی مجدد سیستم عامل را دارید شما می توانید از طریق این منو اقدام کنید.

 

server-settings

کنترل پنل مانیتورینگ وضعیت سرور

۱- نمایش وضعیت سرور : از طریق پنل کاربری خود در اروان سرور به صورت زنده وضعیت تمامی سنسور ها و منابع سرور خود را مشاهده و در صورت بوجود امدن مشکل به صورت پخش الارم به شما کمتر از ۳۰ ثانیه اعلام خواهد شد!!!
هر ۳۰ ثانیه یک بار سرور مجددا بررسی و وضعیت جدید نمایش داده می شود.
۲- پیش بینی وضعیت سنسور ها با توجه به وضیت سنسورها رنگ بندی های مختلف نمایش داده می شود. ما وضعیت غیر معمول را نیز در نظر گرفته ایم. به طور مثال اگر مصرف پهنای باند شما کاهش شدید در مقایسه با قبل در ساعتی داشته باشد به صورت نارنجی رنگ نمایش داده می شود. اگر مشکلی برروی یکی از منابع موجود باشد رنگ قرمز و الارم صوتی پخش می شود.

امکان مانیتورینگ تمامی منابع – وضعیت صفر تا ۱۰۰ سرور

ping – تمامی پورت ها – مصرف هارد – مصرف memory – تعداد کانکشن – سرعت باز شدن سایت – محتوای سایت – مصرف پردازنده – وضعیت دیتابیس و هزاران سرویس و پروسس دیگر به صورت شخصی سازی تنها با اروان سرور

کمتر از ۳۰ ثانیه شما اولین نفر مطلع خواهید شد.

در صورت وجود مشکل برروی یکی از سرویس ها با پخش الارم صوتی شما اولین نفر مطلع خواهید شد.

 

monitoring-server